Biblioteka_Konkursy

 

Protokół z konkursu

Szkolny Mistrz Pięknego Czytania

29 listopada 2019 roku nastąpiło rozstrzygniecie konkursu pt. „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania”, który został zorganizowany z okazji Tygodnia Promocji Czytelnictwa.

Do finału przystąpoło 7 uczestników z kl. IV – VIII – Klasowych Mistrzów Pięknego Czytania:

  • Oliwia Grzelak kl. IV

  • Bartosz Kołodziejczyk kl. Va

  • Jakub Petera kl. Vb

  • Zuzanna Szymańska kl. VIa

  • Julia Fudała kl. VII

  • Szymon Majchrzak kl. VIIIa

  • Wiktoria Banasiewicz kl. VIIIb.

Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować, dzieciom z klas I – III, fragment książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”.

Głosami jury, które stanowiła publiczność, Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania została wybrana Wiktoria Banasiewicz z klasy VIIIb.

                                                                                                                           Organizator

                                                                                                                          Aleksandra Orzechowska

Protokół z konkursu
Znamy nasze lektury

W dniach 27 – 28 listopada 2019 roku, z okazji Szkolnego Tygodnia Promocji Czytelnictwa, odbyły się konkursy ze znajomości treści lektur. W konkursie, przeprowadzonym przy pomocy programu komputerowego quizizz, wzięło udział 118 uczniów z klas IV – VIII (kl. IV – 12, kl. V – 33, kl. VI – 30, kl. VII – 14, kl. VIII – 29).

Wśród uczniów poszczególnych roczników najlepsze wyniki uzyskali:

klasa IV:

I miejsce – Julia Gajek (92%)

II miejsce – Zuzanna Krysiak (88%)

III miejsce – Maciej Rębowski (80%)

klasy V:

I miejsce – Bartosz Kołodziejczyk – kl. Va (100%)

– Jakub Petera – kl. Vb

II miejsce – Barbara Orzechowska – kl. Va (95%)

– Kacper Trzaskowski – kl. Vb

III miejsce – Oliwier Śmigielski – kl. Va (90%)

– Kacper Bogulski – kl. Vb

– Michał Dałek – kl. Vb

klasy VI:

I miejsce – Jakub Dylik – kl. VIa (100%)

– Jakub Garstka – kl. Via

– Piotr Kwiatkowski – kl. VIa

– Maja Petera – kl. VIa

– Dawid Sitkiewicz – kl. VIa

– Julia Stelmaszczyk – kl. VIa

– Zuzanna Szymańska – kl. VIa

– Filip Urbański – kl. VIa

– Roksana Czerwińska – kl. VIb

– Bartosz Krawczewski – kl. VIb

– Szymon Śnieć – kl. VIb

II miejsce – Natalia Durma – klasa VIa (97%)

III miejsce – Jarwikka Jawniuk – kl. VIb (96%)

– Marta Sitkiewicz – kl. VIb

klasa VII :

I miejsce – Julia Fudała (100%)

– Weronika Józwiak

– Jakub Korytkowski

– Klaudia Miętkiewicz

– Wiktoria Seliwiak

– Hubert Szewczyk

– Szymon Wróblewski

II miejsce – Jan Orzechowski (96%)

– Wiktoria Puścian

– Piotr Znyk

III miejsce – Piotr Felczak (93%)

klasy VIII:

I miejsce – Klaudia Frontczak – kl. VIIIa (100%)

– Mikołaj Kubiak – kl. VIIIa

– Karolina Gajewska – kl. VIIIb

– Karol Sidwa – kl. VIIIb

II miejsce – Weronika Rembowska – kl. VIIIa (95%)

III miejsce – Izabela Kowalska – kl. VIIIa (90%)

– Wiktoria Banasiewicz – kl. VIIIb

– Szymon Matuszak – kl. VIIIb

– Klaudia Tarka – kl. VIIIb

Organizatorzy:

Bożena Rachubińska

Aleksandra Orzechowska

Protokół z konkursu
Baśnie, bajki, bajeczki

26 listopada 2019 roku nastąpiło rozstrzygniecie konkursu, literacko – plastycznego pt. „Baśnie, bajki, bajeczki”, zorganizowanego przez Bibliotekę Szkolną z okazji szkolnych obchodów Światowego Dnia Postaci z Bajek.

Konkurs skierowany był uczniów klas I – VIII. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do baśni, bajki lub bajeczki (technika dowolna – ciekawa, format A-4).

Na konkurs wpłynęło 38 prace (36 z klas I – III SP: kl. I – 17, kl. II – 10, kl. IIIa – 9, oraz kl. V – 2).

Komisja konkursowa, w składzie: p. K. Rączka, p. H. Goliszewska, i p. A. Orzechowska, dokonała oceny prac i wydała następujący werdykt:

w kategorii klas I – III

I miejsce:

  • Gabriel Andrzejewski – kl. I

  • Agata Orzechowska – kl. I

II miejsce:

    • Krzysztof Widzisz – kl. I

    • Julia Filińska – kl. IIa

    • Karolina Szewczyk – kl. III

III miejsce:

    • Maja Sobańska – kl. I

    • Antoni Łompieś – kl. I

    • Julia Szewczyk – kl. I

Wyróżnienia:

    • Maciej Majewski – kl. I

    • Alicja Krawczewska – kl. I

    • Marcel Śmigielski – kl. I

    • Julian Lisiecki – kl. IIb

Z klas IV – VIII prace wykonali: Barbara Orzechowska kl. Va i Jakub Petera kl. Vb.

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Komisja konkursowa                                                                                                                                     Organizator

H. Goliszewska                                                                                                                                              A. Orzechowska

K. Rączka

Konkurs „Lubimy wierszyki Małgorzaty Strzałkowskiej”

2 kwietnia 2019 roku w odbył się konkurs recytatorski „Lubimy wierszyki Małgorzaty Strzałkowskiej”.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas I – IV, w dwóch kategoriach wiekowych (kl. I – II – 11

uczniów i kl. III – IV – 20 uczniów).

Spośród uczestników wyłoniono następujących laureatów:

klasy I – II:

I miejsce – Maciej Durka – kl. Ib

II miejsce – Lena Woźniak – kl. I

III miejsce – Klaudia Rębowska- kl. I

wyróżnienia:

– Wiktoria Balcerzak – kl. I

– Klaudia Fudała – kl. I

klasy III – IV:

I miejsce – Aleksander Lisiecki – kl. IVa

II miejsce – Jakub Petera – kl. IVb

III miejsce – Julia Król- kl. I

wyróżnienia:

– Maciej Rębowski – kl. III

– Barbara Orzechowska – kl. IVa

– Kornelia Serwach – kl. IVa

– Adam Józefczyk – kl. IVb

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe oraz słodkie upominki.

Autor: A. Orzechowska

Konkurs Reklama Książki

28 marca 2019 roku rozstrzygnięto konkurs, literacko – plastyczny na reklamę książki.

Konkurs skierowany był uczniów klas I – III i IV – VI. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji – reklamy do książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej (technika dowolna – ciekawa, format A-4). Prace miały być wykonane samodzielnie przez uczniów.

Na konkurs wpłynęło 38 prace (kl. I – III – 37, kl. IV – VI – 1).

Laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas I – III

I miejsce: – Zofia Rososińska – kl. II

II miejsce: – Alan Stępniak – kl. Ib

III miejsce:- Lena Woźniak– kl. Ia

Wyróżnienia: – Wiktoria Balcerzak– kl. Ia

      • Klaudia Fudała – kl. Ia

      • Julian Lisiecki – kl. Ib

      • Oliwia Pietrzak – kl. Ib

      • Tomasz Leonarczyk – kl. II

      • Kacper Malarek – kl. II

      • Julia Róg – kl. II

      • Antoni Szczepański – kl. II

      • Tomasz Urbański – kl. II

      • Oliwia Grzelak – kl. III

      • Antonina Krysiak – kl. III

      • Zuzanna Krysiak – kl. III

      • Maciej Rębowski – kl. III

w kategorii klas IV – VI

– Igor Pawłowski – kl IVa

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Autor: A.Orzechowska

Konkurs literacko – plastyczny pt. „Mój bajkowy świat”

6 listopada 2018 roku rozstrzygnięto konkurs, literacko – plastyczny pt. „Mój bajkowy świat”, zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną z okazji szkolnych obchodów Światowego Dnia Postaci z Bajek.

Konkurs skierowany był uczniów klas I – III. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej (technika dowolna – ciekawa, format A-4). Prace miały być wykonane samodzielnie przez uczniów.

Na konkurs wpłynęło 36 prace (kl. Ia – 2, kl. Ib – 10, kl. II – 14, kl. III – 10).

Komisja konkursowa, w składzie: p. H. Goliszewska, p. E. Rutkowska i p. A. Orzechowska, dokonała oceny prac i wydała następujący werdykt:

I miejsce: – Tomasz Leonarczyk – kl. II

                – Szymon Jasiński – kl. II

II miejsce: – Julia Róg– kl. II

                 – Oliwia Grzelak – kl. III

III miejsce:- Antoni Szczepański– kl. II

                 – Alan Stępniak – kl. Ib

Wyróżnienia: – Julia Kwiatkowska– kl. Ia

      • Kacper Chrzanowski – kl. Ib

      • Zuzanna Śnieć– kl. II

      • Kacper Malarek – kl. II

      • Zosia Rososińska – kl. II

      • Wiktoria Rączka – kl. III

      • Mateusz Jakubik – kl. III

      • Julia Gajek– kl. III

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, słodkie upominki i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, można oglądać w Bibliotece.

  • Kontakt

    Szkoła Podstawowa
    im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie
    09-541 Pacyna
    ul. Kopycińskiego 5
    woj. mazowieckie
    tel: 024/2858083
    e-mail: szkola@pacyna.mazowsze.pl
    lub zsopacyna@interia.pl

    logo_klubu

     

    BohaterON w Twojej Szkole_banerki_160x600

  • Położenie szkoły



  • Oferta szkoły

  • Wrzesień 2020

    pon wt śr czw pt sob nie
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930  
Go to Top