wydarzenia_2021_2022

30września 2021r. – Wycieczka do Sochaczewa

Uczniowie klas ósmych, 30 września,  uczestniczyli w zajęcia edukacyjnych w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Pracownicy muzeum przygotowali i poprowadzili lekcje  dotyczące kampanii wrześniowej i bitwy nad Bzurą. Zajęcia prowadzone były na ekspozycji wśród kolekcji broni, umundurowania, ekwipunku i innych pamiątek z września 1939r. w Polsce. Młodzież miała okazję zobaczyć również przedmioty związane z okresem całej II wojny, w ogólnoświatowym jej aspekcie – a więc działalność żołnierza polskiego poza granicami okupowanego kraju. Dopełnieniem była wystawa plenerowa, znajdująca się na dziedzińcu muzeum, prezentująca sprzęt wojenny ówczesnego wojska polskiego.

Autor: Mariola Studzińska

28 września 2021r. Dzień Patrona

Katarzyna Deberny – olimpijka z Pekinu,
Iwona Marcinkiewicz – olimpijka z Atlanty,
w towarzystwie „Supermena” z Igrzysk Olimpijskich z Tokio
– tak właśnie amerykańska mieszana sztafeta „4 X 400 metrów” nazwała polskiego biegacza Dariusza Kowaluka, który pobiegł w eliminacjach na pierwszej zmianie. Zwyciężając, sztafeta pobiła rekord Polski, Europy i uzyskała kwalifikacje do biegu finałowego.
Katarzyna Deberny, olimpijka z Pekinu, pięciokrotna Mistrzyni Świata w żeglarstwie, obecnie dyrektor działu Kultury i Edukacji w PKOl podziękowała za dotychczasową współpracę z naszą szkołą w propagowaniu idei olimpijskich oraz przybliżyła uczniom tajniki sportu żeglarskiego.
Iwona Marcinkiewicz brązowa medalistka olimpijska z Atlanty w łucznictwie sportowym, zaprezentowała wyczynowy łuk, z którego strzelała w Atlancie oraz opowiedziała o jego budowie i zasadach strzelania.
Wszyscy mieli również możliwość obejrzenia z bliska złotego medalu z ostatnich Igrzysk w Tokio oraz brązowego medalu z Igrzysk w Atlancie.
Tradycyjnie Dzień Patrona w naszej szkole jest także świętem sportu. Od samego rana uczniowie rywalizowali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Szkoły: w skoku w dal, biegu na 60 m i 700 m.

Oficjalna część uroczystość odbyła się na boisku wielofunkcyjnym przed szkołą. Wprowadzono sztandar Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego i odśpiewano hymn szkoły. Dyrektor Jarosław Komar powitał honorowych gości oraz Wójta Gminy Pacyna – Krzysztofa Woźniaka.
Podczas imprezy nagrodzono zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej: Zuzannę Durę – I miejsce, Szymona Śniecia – II miejsce i Maję Peterę – III miejsce.
Zaproszeni goście złożyli autografy na Pamiątkowej Fladze Olimpijskiej oraz dokonali wpisu do Kroniki Szkoły.

Po oficjalnej części wyróżniono najmłodszych uczniów. Klasowymi Mistrzami Sportu zostali: kl. I – Natalia Kołodziejczyk i Jakub Janiak, kl. IIA – Oliwia Stasińska i Filip Róg, kl. IIB – Patrycja Lewandowska i Jakub Górski, kl. III – Lena Kiełbasa i Marcel Śmigielski.
Święto zakończył Szkolny Piknik Olimpijski, podczas którego odbył się finał biegu na 60 i 700 metrów.
Najlepszym sportowcom szkoły medale wręczali honorowi goście.
Zwycięzcami biegu na 60m zostali:
• rocznik 2008/07: Nikola Rogowicz, Jakub Graczyk
• rocznik 2009 i młodsi: Zofia Królikowska, Aleksander Bartosiak
Zwycięzcami biegu na 700m zostali:
• rocznik 2008/07: Zuzanna Durka, Maciej Dylik
• rocznik 2009 i młodsi: Nikola Kołodziejczyk, Kacper Miszczak.
Zwycięzcami skoku w dal zostali:
• rocznik 2008/07: Nikola Rogowicz, Maciej Dylik
• rocznik 2009 i młodsi: Zofia Królikowska, Jakub Ziółkowski.
Dla pozostałych uczniów nie zabrakło atrakcji, gdyż mieli możliwość uczestniczyć w konkurencjach rekreacyjno – sportowych. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich poczęstunek grillowy, owoce i wodę, a Mistrzowie Sportu cierpliwie składali autografy i pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Składamy podziękowania Panu Andrzejowi Matuszewskiemu za zaproszenie honorowych gości i przeprowadzenie z nimi wywiadów.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Pacyna za ufundowanie nagród.

Autor: Maria Stępniak

18 września 2021 r. Wycieczka integracyjno-rekreacyjna do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Uczniowie klasy czwartej b piątej i z wychowawcami i rodzicami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce rekreacyjno-integracyjnej do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Zobaczyli znajdujące się w skansenie eksponaty taboru wąskotorowego. W placówce zgromadzono największą w Polsce i jedną z największych w Europie ilość lokomotyw, wagonów oraz przedmiotów i urządzeń niezbędnych do funkcjonowania kolei wąskotorowej w Polsce. Atrakcją był przejazd muzealnym Pociągiem Retro 18-kilometrowego szlaku z Sochaczewa do Wilcza Tułowskiego na skraj Puszczy Kampinowskiej, spacer z przewodnikiem i wysłuchanie opowieści o faunie i florze Kampinowskiego Parku Narodowego oraz piknik w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w przygotowanej przez pracowników muzeum grze terenowej. Wszyscy otrzymali nagrody.

Mariola Studzińska

 

22 września 2021r. – Wycieczka Sanniki-Nieborów
22 IX 2021r. uczniowie klasy I, IIa i IIb wyjechali na wycieczkę do Sannik i Nieborowa. W Sannikach dzieci poznały postać naszego najsłynniejszego kompozytora Fryderyka Chopina, zwiedzały pałac, w parku oglądały wystawę rzeźby oraz brały udział w zajęciach „Na ludowo i z przytupem”. W Nieborowie uczniowie klasy I brali udział w zajęciach „Zabawy naszych przodków” podczas których poznali zabawy swoich babć i prababć, a uczniowie kl. II „Fascynująca podróż do świata drzew”, na których to zajęciach poznali gatunki drzew mało spotykanych w naszych ogrodach lecz spotykanych w parkach przypałacowych w Polsce. Na koniec dzieci zwiedzały pałac oraz wystawę czasową „W podróży”.

Autor: A. Komar

1 września 2021 r. Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2021r o godz. 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/22.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie, a w wśród nich najmłodsi, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły.
W imieniu zaproszonych gości głos zabrał Wójt Gminy pan Krzysztof Woźniak życząc wszystkim zdrowia i wytrwałości w pracy, natomiast Dyrektor Szkoły pan Jarosław Komar powitał serdecznie uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Poinformował także o organizacji pracy w okresie pandemii.
Pierwszoklasiści na sztandar szkoły złożyli ślubowanie, następnie symbolicznym ołówkiem zostali pasowani przez pana dyrektora na uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Pacynie.

Autor: H. Cichosz

 

 

 

 

 • Kontakt

  Szkoła Podstawowa
  im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie
  09-541 Pacyna
  ul. Kopycińskiego 5
  woj. mazowieckie
  tel: 024/2858083
  e-mail: szkola@pacyna.mazowsze.pl
  lub zsopacyna@interia.pl

  logo_klubu

   

  BohaterON w Twojej Szkole_banerki_160x600

 • Położenie szkoły • Październik 2021

  pon wt śr czw pt sob nie
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Go to Top