Zloty Gimnazjów

Zlot Gimnazjów imienia Polskich Olimpijczyków

I Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie 23 – 24 maja 2003r.
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego organizuje Święto Patrona. Impreza ta na stałe wpisała się w środowisko. Dzięki niej krzewi się idee olimpijskie, upowszechnia zdrowy styl życia oraz przeprowadza akcję promującą szkołę i nasz region.Nic więc dziwnego, że społeczność gimnazjalna pragnęła podtrzymywać te tradycje, szukać nowych form kontaktu między szkołami. Pomysł zrodził się rok po nadaniu imienia Gimnazjum. Marzenia o integracji szkół noszących zaszczytne imię Polskich Olimpijczyków urzeczywistniły się w maju 2003 roku. 23 – 24 maja 2003 roku w naszej szkole odbył się I Ogólnopolski Zlot Gimnazjów imienia Polskich Olimpijczyków.

 

II Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Kole 28 – 29 maja 2004r.

III Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Łodzi 17 – 18 czerwca 2005r.

IV Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Racocie (woj. wielkopolskie) 2 – 3 czerwca 2006r.

V Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie  25 -26 maja 2007r.

VI Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków

VII Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie 29-30 maja 2009r.

W Zlocie wzięły udział:  Gimnazjum w Kliniskach Wielkich, Gimnazjum w Racocie, Gimnazjum nr 3 w Nagoszewie, Gimnazjum w Szczutowie, Gimnazjum w Pacynie, Zespół Szkół nr 9 w Łodzi, Gimnazjum nr 2 w Szczytnie, Gimnazjum w Szczebrzeszynie.

Honorowymi gośćmi na uroczystości byli: Dariusz Goździak – złoty medalista w pięcioboju nowoczesnym drużynowym na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992r.; Dariusz Osuch – podnoszenie ciężarów, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992 i Atlancie 1996, Andrzej Głąb – zdobywca srebrnego medalu w zapasach podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu 1988, Radosław Truszkowski – zapaśnik, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004.

Część oficjalna Zlotu miała podniosły charakter i  miała na celu upowszechnianie idei olimpizmu, poszerzanie wiedzy młodzieży o olimpijskich osiągnięciach polskich sportowców oraz propagowała wartości, jakie niesie ze sobą sport. Drugi dzień Zlotu miał charakter rekreacyjno – sportowy.
W Szczebrzeszynie panowała serdeczna atmosfera. Wszyscy goście wyjechali pełni miłych wrażeń, zauroczeni pięknem Roztocza i organizacją imprezy.

VIII Ogólnopolski Zlot Gimnazjów im. Polskich Olimpijczyków w Kliniskach Wielkich (woj. zachodniopomorskie) 11 – 12 czerwca 2010r.

W Zlocie uczestniczyło 8 szkół z: Gryfina (woj. zachodniopomorskie), Nagoszewa (woj. mazowieckie), Pacyny (woj. mazowieckie), Racotu (woj. wielkopolskie), Skoków (woj. wielkopolskie), Szczebrzeszyna (woj. lubelskie), Szczutowa (woj. mazowieckie), Klinisk Wielkich (woj. zachodniopomorskie).

Delegacja naszej Szkoły:

  • p. Teresa Russek -dyrektor ,
  • p.Ewa Różycka – nauczyciel wychowania fizycznego,
  • Magdalena Albiniak,
  • Aneta Kotowicz,
  • Żaneta Podrażka,
  • Szymon Durmaj,
  • Maciej Galus,
  • Michał Król

Pierwszego dnia po zwiedzeniu Goleniowa i uroczystym otwarciu Zlotu pojechaliśmy do Szczecina, skąd wypłynęliśmy statkiem na rejs po Odrze. Wieczorem bawiliśmy się przy grillu w Leśniczówce w Nadleśnictwie Kliniska. Najpierw wysłuchaliśmy szant w wykonaniu chóru z gimnazjum w Kliniskach, potem każdy zespół gości zaprezentował swoją szkołę.  Nasz niezwykle oryginalny program przypadł wszystkim do gustu.

Drugi dzień Zlotu rozpoczął się od wizyty na pływalni. Po śniadaniu na Orliku zostały rozegrane różne konkurencje sportowo – rekreacyjne: strzelanie z łuku, rzut lotką, rzuty do kosza, kręgle, sumo. Konkurencje drużynowe także były ciekawe: przeciąganie liny, wyścigi na czteroosobowych „nartach”, wielkich dmuchanych piłkach. Podsumowania Zlotu dokonano na boisku. Po obiedzie pożegnaniom nie było końca.

  • Położenie szkoły



  • kwiecień 2024

    pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930  
Go to Top