
Archive for 9 października, 2025
Dzień Pierwszaka
9 października 2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Pierwszaka. Tego dnia najmłodsi uczniowie zaprezentowali się swoim starszym kolegom i koleżankom. Z niewielką tremą stanęli na scenie, aby po raz pierwszy wystąpić w roli aktorów. Udali się w podróż koleją, gdzie na poszczególnych stacjach opowiadali, co ciekawego czeka ich w Pierwszej Klasie. Mówili o nowych przedmiotach szkolnych i umiejętnościach jakie wkrótce zdobędą. Starsi koledzy z kl. II i III przygotowali dla maluchów drobne upominki. Rodzice pierwszaków przygotowali dla wszystkich owocowy poczęstunek, Na pewno Pierwszoklasiści zapamiętają ten dzień na długo.
Autor: J. Fabianowska








„Leśne sprawy aplikantów adwokackich”
8 X 2025r. uczniowie klas I – III byli na lekcji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacynie na zajęciach, które prowadziła pani adwokat.
Pani adwokat Beata Jabłońska opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a następnie przeczytała książkę „Leśne sprawy aplikantów adwokackich”, która jest objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Książka ta opowiada o trzech poruszających historiach, które w pokazują problemy, z jakimi najmłodsi coraz częściej spotykają się w codziennym życiu: hejt i przemoc w Internecie, kradzież tożsamości oraz bezprawne wykorzystywanie wizerunku w sieci. Historie mają bajkową formę, a ich akcja toczy się w świecie zwierzęcych bohaterów, to pokazują one realne zagrożenia naszej rzeczywistości. Uczą, co zrobić, jak im przeciwdziałać i jak sobie radzić, kiedy podobne sytuacje się wydarzą.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki i zakładki, a każda z klas – książeczkę „Leśne sprawy aplikantów adwokackich”.
Autor: J. Fabianowska




