Wydarzenia 2014/2015

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Sierpień

Wrzesień

Rocznica napaści sowieckiej na Polskę

17 września 2014r. uczestniczyliśmy w Luszynie we wzruszającej uroczystości odsłonięcia pomnika ku czci mieszkańców Luszyna poległych i zamordowanych w czasie II wojny światowej.

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 oraz ślubowanie klasy pierwszej

 

Październik

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Samorząd Uczniowski przygotował miłą niespodziankę dla Rady Pedagogicznej i Pracowników Szkoły z okazji ich święta.

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Pacynie

30 września 2014r. po raz 35 obchodziliśmy Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Pacynie. Po spotkaniu z olimpijczykami uczestniczyliśmy w XXXV Biegach im. Janusza Kusocińskiego.

Listopad

Święto Niepodległości

9 listopada 2014r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
„Bóg, Honor, Ojczyzna” – to hasło części patriotycznej,
„Z tradycji w historię”- część ludowa- prezentująca zwyczaje ludowe oraz pieśni i tańce w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca z Pacyny.

Grudzień

Święta …

Zdrowych, wesołych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.

Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnych spotkań.

Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.

Niech magia Bożego Narodzenia zagości jak najdłużej!

 Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rodzice, Uczniowie

Wigilijne spotkanie

19 grudnia 2014 roku uczestniczyliśmy w wigilijnym spotkaniu, przedstawieniu jasełkowym. Chwile wzruszeń zawdzięczamy Samorządowi Uczniowskiemu i Radzie Rodziców. Dziękujemy!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej” Pierwszy raz w dziejach naszej szkoły będziemy mieć 11 stycznia 2014r. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Styczeń

Zimowisko 2015

W dniach 14 – 19 stycznia 2015r. dzieci i młodzież z terenu gminy Pacyna uczestniczyły w projekcie

„Hu, hu, ha zima na sportowo nie jest zła”

organizowanym przez Pacyńskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Zimowisko odbyło się już po raz jedenasty. Program ten został opracowany z myślą o dzieciach, które mimo często niekorzystnej sytuacji rodzinnej chcą kształtować dobre nawyki spędzania wolnego czasu, czyli integrować się z rówieśnikami w sposób aktywny i razem dzielić pasje, poznawać nowe możliwości. Uczestnicy w czasie pobytu na zimowisku mieli okazję nauczyć się jeździć na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z podziałem na grupy w zależności od zaawansowania. Przez 4 dni odbyli aktywny trening narciarski – 6 godzin szkolenia  z przerwą na posiłek.  Zajęcia odbywały się na stokach w: Murzasichlu – stacji narciarskiej Budzowy Wierch- wyciąg u Kuby, Czerwiennym na stacji narciarskiej Czerwienneski i Bukowinie Tatrzańskiej w stacji narciarskiej Rusiński. Instruktorzy przeprowadzili szkolenie dotyczące doboru sprzętu narciarskiego i bezpieczeństwa, poparte projekcją filmów edukacyjnych. Młodzi adepci narciarstwa nauczyli się korzystać ze sprzętu narciarskiego, wyciągów orczykowych i krzesełkowych. Poznali ćwiczenia pomagające rozgrzać mięśnie przed wysiłkiem, ćwiczenia relaksujące i zabawy z wykorzystaniem nart. Wieczorami spędzali czas, oglądając filmy nagrane w czasie zajęć na stoku i bawili się przy muzyce. Zabawy te pomogły zregenerować siły i zintegrować grupę. W dniu powrotu uczestnicy zwiedzili Zakopane – zimową stolicę Polski.

Wyjazd na zimowisko nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. Na organizację projektu Pacyńskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych zebrało kwotę 7400 zł. Po raz pierwszy dotację na organizację Zimowiska w wysokości 2800 zł przekazała Fundacja PZU. Wsparcia  udzielili nam również lokalni przedsiębiorcy: państwo Jolanta i Mirosław Olszewscy i pan Piotr Majewski z Piekarni Pacyna. Pozostali sponsorzy zastrzegli sobie anonimowość.  Dzięki pomocy finansowej sponsorów cena wyjazdu była znacznie niższa, co pozwoliło zebrać grupę chętnych. O zdrowe odżywianie zadbała firma Bakoma, przekazując dla uczestników jogurty, a o odpowiednią dawkę energii na stoku w postaci batonów zadbała firma Mars Polska.

Pacyńskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji projektu.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pacynie

Przyłączamy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

11 stycznia 2015 roku po raz pierwszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pacynie szkolny sztab WOŚP zorganizował  23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie zaprezentowali się: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum; zespoły muzyczne: Evergreen, Limit, Fantastic – prowadzący cały finał (zespoły wystąpiły charytatywnie i czuły niedosyt, ponieważ każdy przygotował dłuższy koncert, a niestety czas był bardzo ograniczony); zespoły folklorystyczne z Solca i Pacyny; Orkiestra Dęta OSP ze Słubic. Finał uświetniła obecność aktorów młodego pokolenia: Otara Sawralidze i Przemysława Wyszyńskiego, którzy w dowcipny sposób opowiadali o swojej pracy, marzeniach, śpiewali dla nas piosenki oraz poprowadzili licytację gadżetów WOŚP. Druhowie strażacy z OSP Pacyna przez cały czas trwania spotkania uczyli udzielania pierwszej pomocy, natomiast  podczas kwesty ulicznej dbali o bezpieczeństwo 10 wolontariuszy, którzy kwestowali w różnych miejscowościach naszej gminy. W tym roku kwestowali uczniowie klas trzecich gimnazjum. Dzięki rodzicom  można było  zakupić pyszne ciasta i przeprowadzić loterię fantową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

O godzinie 20. 00 wszyscy podziwialiśmy światełko do nieba. Przepiękne fajerwerki poszybowały do nieba z dwóch punktów Pacyny: ZSO i Urzędu Gminy.

Uzbieraliśmy łącznie 4625,23PLN  i 56 eurocentów (puszki kwestorskie – 2632.75PLN, pozostała kwota – 1992.48PLN to licytacja gadżetów, loteria fantowa, kiermasz ciast). Zebrana suma w bezpiecznych kopertach została przekazana do Banku PEKAO SA.

W imieniu organizatorów, dzieci oraz osób starszych, dla których zostanie zakupiony za zebrane pieniądze sprzęt medyczny ratujący życie, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Państwu za wsparcie tego przedsięwzięcia:  Wójtowi Gminy Pacyna – panu Krzysztofowi Woźniakowi, Państwu Jolancie i Mirosławowi Olszewskim, Państwu Beacie i Pawłowi Tymosiakom, Pani Izie Witeczek i Pani Małgorzacie Wiercińskiej, druhom strażakom z OSP Pacyna, Zarządowi Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Słubicach, Panu Radosławowi Kuciapskiemu, Radzie Rodziców ZSO, dziękujemy wszystkim mamom piekącym ciasta, Dyrekcji Szkoły, wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom za ciekawe prezentacje artystyczne. Dziękujemy wszystkim wspierającym symbolicznym grosikiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W organizacji przedsięwzięcia wzięli udział: Mariola Studzińska, Halina Cichosz, Ewa Szubka, Joanna Skonieczna, Janusz Witeczek.

W przedsięwzięciu wszyscy wzięli udział charytatywnie!

Marzec

Wielkanoc

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych radością, miłością i wiarą.

Niech Wielkanoc przyniesie Wam spokój i radość w gronie najbliższej rodziny.

Życzą Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Uczniowie Gimnazjum  w Pacynie

Misterium Męki Pańskiej

27 marca 2015r., tj. piątek, uczestniczyliśmy w  widowisku pasyjnym  – niezwykłym wydarzeniu, wystawionym przez uczniów naszej Szkoły, nauczycieli, strażaków i chór parafialny wokół kościoła parafialnego.

Niecodzienna wizyta

25 marca 2015r. wolontariuszki naszej Szkoły wraz z opiekunem uczestniczyły w spotkaniu z Panem Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim!

W tegoroczny 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było zaangażowanych 120 000 wolontariuszy, którzy działali w 1800 sztabach. Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim, podsumowujące finał, w dniu 25 marca zostało zaproszonych 200 wolontariuszy. W gronie zaproszonych były przedstawicielki Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie: Karolina Banasiewicz i Sylwia Szubka pod opieką Marioli Studzińskiej. Po otrzymaniu odpowiednich identyfikatorów oraz przejściu kontroli bezpieczeństwa wszyscy udali się do sali audiencyjnej. Gości powitał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski. Pierwszy zabrał głos Jerzy Owsiak, który podsumował tegoroczną akcję, opowiedział o planach na przyszłość oraz podarował Panu Prezydentowi i Pierwszej Damie pamiątkowe koszulki. Następnie głos zabrał Bronisław Komorowski, który podziękował Jerzemu Owsiakowi, fundacji oraz wszystkim wolontariuszom. Podkreślił, że WOŚP jest cząstką polskiej wolności. „Bo przecież w tym wszystkim, co robicie, jest wiele dobrych emocji” – mówił. Przyznał też, że niektórzy krytykują WOŚP.  „Ale jestem pewien, że Polska radosnych, dobrych uczuć jest Polską o wiele większą, o wiele ważniejszą. To jest ta Polska, którą staramy się budować” – zaznaczył prezydent. Obydwaj panowie złożyli swoje podpisy na symbolu orkiestry – serduszku. Po części oficjalnej nie było zbyt dużo czasu na zrobienie pamiątkowych fotografii, ale…, w sali obok czekał na zaproszonych słodki poczęstunek.

Happening

24 marca 2015r. uczniowie ZSO uczestniczyli, ubrani w barwne kolorowe nakrycia głowy, w happeningu „Marsz sprzeciwu wobec przemocy i agresji”.

Uczestnicy zamanifestowali w ten sposób swój sprzeciw wobec agresji. „Przemoc =słabość”, „Stop agresji – stop przemocy” – to tylko niektóre z haseł, jakie można było usłyszeć i wyczytać z transparentów i plakatów niesionych przez uczniów i młodzież. Marsz nie pozostał niezauważony przez mieszkańców Pacyny. Uczestnicy zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy cukierkami. Po powrocie do szkoły odbyło się spotkanie .z policjantem, podczas którego uczniowie prezentowali scenki dotyczące niewłaściwego zachowania, natomiast policjant w bardzo rzeczowy sposób przedstawił informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.

Kwiecień

Święta majowe

W tym roku zamiast apelu poświęconego świętom majowym Samorząd Uczniowski przygotował akcję „Wywieś flagę”. Opracowano ulotki, zachęcające do wywieszenia flag i przypominające o ważnych świętach majowych, a następnie rozdano je  mieszkańcom naszej gminy.

Egzamin gimnazjalny

21-23 kwietnia 2015r. 38 gimnazjalistów z klas trzecich pisało egzamin gimnazjalny. Wyniki będą znane dopiero 19 czerwca br.

Wycieczka do Warszawy

17 kwietnia 2015r. uczniowie III klas gimnazjum uczestniczyli w Muzeum Historii Żydów Polskich w zajęciach warsztatowych „Poza nawiasem – o izolacji Żydów  w czasie II wojny światowej”. Po zajęciach można było zwiedzić stałą ekspozycję dotyczącą kultury i życia codziennego ludności żydowskiej.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Pani przewodnik przypomniała najważniejsze informacje związane z systematyką roślin.

Maj

Mazury

Od 31 maja do 3 czerwca 2015r. odpoczywaliśmy na Mazurach. Pierwszego dnia płynęliśmy kajakami po Krutyni, piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem. Przez następne dwa dni poznawaliśmy Puszczę Piską, jeżdżąc rowerami. Przejechaliśmy około 100km! Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w rejsie z Rucianego Nidy do Mikołajek oraz spacerowaliśmy w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.

Dzień Dziecka

29 maja 2015r. Rada Rodziców przygotowała imprezę z okazji Dnia Dziecka. Zaproszeni animatorzy przez trzy godziny prowadzili gry, konkursy, zabawy, uczyli tańczyć. Można było także zjeść kiełbaskę z grilla. Wszyscy bawili się doskonale, humory dopisywały.

Projekty gimnazjalne

29 maja 2015r. uczniowie klas drugich gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne. Tematy projektów odzwierciedlały zainteresowania gimnazjalistów.

Dzień Europy

W tym roku został zorganizowany konkurs Eurowizji. Każda klasa gimnazjum przygotowała utwór muzyczny wraz z odpowiednią choreografią i charakteryzacją. Większość wykonywanych piosenek była w języku angielskim. Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej nagradzała każdy występ brawami. Klasy przyznawały punkty: 1, 2 lub 3 za prezentacje. Największą ilość głosów otrzymała grupa z klasy III a.

Światowe Dni Młodzieży

23 maja 2015r. odbyło się czuwanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży 2016. Czuwanie zostało przygotowane przez dzieci i młodzież parafii p.w. św. Wawrzyńca w Pacynie, uczniów i nauczycieli naszych szkół oraz przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu naszego księdza proboszcza. Podczas czuwania słuchaliśmy rozważań o Duchu Świętym, prosiliśmy o jego dary, modliliśmy się o napełnienie Nim młodzieży, która przybędzie w 2016r. do Krakowa. Na zakończenie został wykonany hymn Światowych Dni Młodzieży i wypuszczono piękne białe gołębie.

 

Czerwiec

Czas bezpiecznego wypoczynku

Czerwiec to czas intensywnej pracy, podsumowań i przygotowań do wakacyjnego wypoczynku. W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, dlatego na godzinach z wychowawcą, spotkaniu z policjantem rozmawialiśmy o tym, jak się zachować w gospodarstwie rolnym, nad wodą, w lesie, domu, górach, na drodze.

Telefony alarmowe:

 • 112- Europejski numer służb ratowniczych
 • 999- Pogotowie Ratunkowe
 • 998 – Straż Pożarna
 • 997 – Policja

Życzymy udanego bezpiecznego wypoczynku!

„Młodzi dziękują”

21 czerwca 2015r. dziękowaliśmy bliskim za trud i poświęcenie włożone w nasze wychowanie. Impreza na stałe wpisała się w harmonogram naszego szkolnego życia. Do tego dnia przygotowujemy się ze szczególną starannością.

 • Położenie szkoły • lipiec 2024

  pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Go to Top