Wydarzenia 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego.

Koniec roku szkolnego to czas pożegnań, podsumowań, wzruszeń. Przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiego, wręczenie nagród, pożegnanie klasy ósmej. Tradycyjnie uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Pacynie. Podczas uroczystości szkolnej, która wyjątkowo w tym roku, odbyła się na boisku szkolnym, Dyrektor Jarosław Komar poinformował wszystkich zgromadzonych o najważniejszych sukcesach i osiągnięciach uczniów naszej szkoły. Wręczył nagrody za najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencje i osiągnięcia sportowe. Uczniowie klasy ósmej przekazali Sztandar Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie młodszym koleżankom i kolegom z klas siódmych. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Felczak przekazała władzę nowej przewodniczącej Nikoli Rogowicz. Dla najlepszych absolwentek: Weroniki Józwiak i Wiktorii Modliborskiej Rada Gminy Pacyna ufundowała nagrody książkowe, które wręczyła pełnomocnik do spraw oświaty Olga Rubciak.

Autor: Jacek Studziński

5.07.2021 Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Wiosna w Powicie Gostynińskim”

1 lipca 2021, Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina ogłosiło wyniki konkursu fotograficznego: „Wiosna w Powiecie Gostynińskim”. Tematem wykonywanych zdjęć były wszystkie zmiany zachodzące w przyrodzie wiosną np.: kiełkujące rośliny, pierwsze wiosenne kwiaty, przylot ptaków, budzące się do życia z zimowego snu zwierzęta i ich wiosenna aktywność.  To co zostało uwiecznione na fotografiach musiało być z  Gostynina lub innych miejscowościach powiatu gostynińskiego. Odnieśliśmy sukces w kategorii klas:
IV – VIII. Antoni Szczepański z klasy IV zajął I miejsce, Marta Majewska
klasa VIIa i Kornelia Serwach klasa VIa ex aequo miejsce III, Maja Petera
klasa VIIa miejsce IV. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody
rzeczowe. Pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki.

Autor:Jacek Studziński

 

16.06.2021 – ZOO Safari Borysew

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie klasy IV uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Wraz z opiekunami i rodzicami udali się do ZOO SAFARII w Borysewie. Przemierzając alejki zoo kolejką mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, ich wygląd oraz poznać tryb życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia zwierząt, zwłaszcza białych tygrysów. Zawitali także do Mini Zoo, gdzie każdy miał okazję pogłaskać niesforne kózki, alpaki, kucyki, świnki wietnamskie i króliki. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawiał, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Zoo było uroczym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywał dobry humor, a uczestnicy dzielili się wrażeniami, był to doskonały czas na integrację.

Autor: Mariola Studzińska

11.06.2021 – Wycieczka rowerowa klasy VIII do gospodarstwa agroturystycznego w Holendrach.

Po długotrwałym okresie nauki zdalnej spowodowanym pandemią i obostrzeniami oraz stresie egzaminacyjnym ósmoklasiści wybrali się na jednodniową wycieczkę rowerową do Gospodarstwa Agroturystycznego w Holendrach. Otaczająca gospodarstwo okolica sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi. Uczniowie korzystali z boisk do gry w piłkę oraz rowerów wodnych. Zadbali o swoją kondycję i sprawność.

Autor: Jacek Studziński

BohaterON w naszej szkole – podsumowanie akcji 2020/2021.

Kolejny raz uczniowie klas IV – VIII zaangażowali się w ogólnopolską akcję BohaterON. W tym roku, w ramach naszych działań upamiętniających Powstanie Warszawskie i powstańców, przygotowaliśmy album z pracami plastycznymi. Uczniowie klasy IV i V przygotowali kartki z życzeniami, szóstoklasiści wykonali ilustrację do piosenki: ”Sen o Warszawie”, uczniowie klas VII zostali ilustratorami książki Mirona Białoszewskiego „Pamiętnik powstania warszawskiego”, najstarsi przygotowali zaproszenie zachęcające do udziału w projekcie. Album wysłaliśmy do biura projektu.

Autor: Mariola Studzińska

1 X 2020 r. Dzień Patrona
z najwierniejszym
przyjacielem naszej szkoły
Andrzejem Matuszewskim

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa działania związane z obchodami Święta Patrona Szkoły zostały rozłożone w czasie. Na charakter tegorocznej uroczystości miały wpływ dwie ważne dla nas rocznice:

 • 80 lat temu 21 czerwca 1940 roku w Palmirach pod Warszawą został rozstrzelany przez Niemców Janusz Kusociński, najpopularniejszy sportowiec II Rzeczypospolitej, mistrz olimpijski, żołnierz kampanii wrześniowej i uczestnik działalności konspiracyjnej;
 • 40 lat temu 6 września 1980 roku Szkole Podstawowej w Pacynie nadano imię Janusza Kusocińskiego.

Od 21 września br. uczniowie klas V-VIII mieli możliwość obejrzenia filmu o Januszu Kusocińskim „Ostatnie okrążenie”. We wszystkich klasach nauczyciele przeprowadzili pogadanki, których celem było przypomnienie życiorysu, patriotycznej postawy, osiągnięć sportowych naszego patrona. W tych dniach najlepsi sportowcy klas IV – VI i VII – VIII w kategorii dziewcząt i chłopców wystartowali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Szkoły w skoku w dal, biegu na 60 i 700 metrów. Najmłodsi rywalizowali w konkursach sprawnościowych, których celem było wyłonienie Klasowego Mistrza Sportu w kategorii dziewcząt i chłopców. Tradycyjnie już dla chętnych uczniów klas VI – VIII 28 września br. przeprowadzony został Szkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej.

1 października w Dniu Patrona na szkolnym boisku odbył się uroczysty apel podsumowujący wszystkie wcześniejsze działania. W oficjalnej części uroczystości wprowadzono sztandar Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego i odśpiewano hymn szkoły „Marzenia każdy powinien mieć…”.

Następnie Dyrektor Jarosław Komar z wielką radością powitał honorowego gościa, przyjaciela naszej szkoły, emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego pana Andrzeja Matuszewskiego, który przywołując wspomnienia sprzed 40 lat opowiadał o ówczesnej bazie lokalowej, osiągnięciach sportowych, decyzji związanej z wyborem imienia dla naszej szkoły.

Przewodniczy samorządu uczniowskiego Piotr Felczak ogłosił wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej. Zwyciężył uczeń klasy VIII – Jakub Korytkowski, drugie miejsce zajęła Zuzia Durka (kl. VII a), a trzecie Szymon Śniec (kl. VII b). Nagrody wręczył pan Andrzej Matuszewski, który dodatkowo ufundował książki swojego autorstwa „STULECIE SZKOŁY W PACYNIE”. Najlepszym sportowcom Dyrektor szkoły Jarosław Komar i honorowy gość wręczyli piłki i medale ufundowane przez Wójta Gminy Pacyna.

Klasowymi Mistrzami Sportu zostali:

 • kl. IA Amelia Zielak i Aleksander Łasica,
 • kl. IB Patrycja Lewandowska i Miłosz Kunikowski,
 • kl. II Lena Kiełbasa i Oliwier Surma,
 • kl. IIIA Julka Tomczak i Olaf Sitkiewicz,
 • kl. IIIB Zuzanna Kaczmarczyk-Pietrzak i Jakub Ziółkowski.

Klasowymi Mistrzami Sportu zostali:

Najszybciej pobiegli:

 • 60m – (kl. VII- VIII) Nikola Rogowicz, Piotr Felczak

 • 60m – (kl. IV-VI) Sylwia Świerczyńska, Aleksander Bartosiak

 • 700m – (kl. IV-VI) Wiktoria Serwach, Kacper Miszczak

 • 700m – (kl. VII- VIII) Zuzia Durka, Paweł Szepietowski

Najlepiej w dal skoczyli:

 • (kl. VI-VI) Julia Komar, Michał Gajewski
 • ( kl. VII-VIII) Wiktoria Jagoda, Jakub Graczyk

Zgodnie z tradycją po zakończonej uroczystości nasz gość pan Andrzej Matuszewski wpisał się do Kroniki Szkoły i złożył podpis na pamiątkowej Fladze Olimpijskiej.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi Matuszewskiemu za wspomnienia i obecność na naszej uroczystości. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Pacyna za fundowanie nagród.

Koordynator imprezy: Maria Stępniak

Dnia 25 września 2020r. w naszej szkole odbył się Dzień Pierwszaka. Tego dnia najmłodsi nasi uczniowie z klasy I a oraz I b zaprezentowali się swoim starszym kolegom i koleżankom. Z niewielką tremą stanęli na scenie, aby po raz pierwszy wystąpić w roli aktorów. W repertuarze były wesołe wierszyki i piosenki z życia pierwszoklasistów, ich obawy przed szkołą oraz to jakimi uczniami chcą być. Starsi koledzy z kl. II i IIIa oraz III b przygotowali dla maluchów drobne upominki. Były to gipsowe figurki, które dzieci miały za zadanie pięknie pomalować. Na koniec pani wicedyrektor Jolanta Fabianowska życzyła uczniom klasy pierwszej bardzo dobrych ocen, satysfakcji z osiąganych w szkole wyników i samych sukcesów. Na pewno pierwszoklasiści zapamiętają ten dzień na długo.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 IX 2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. O godz. 8.30 do szkoły przyszli uczniowie klas IV – VIII, a na godz. 10.00 najmłodsi czyli klasy I – III.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pan dyrektor symbolicznym ołówkiem pasował ich na uczniów. Od wychowawców otrzymali dyplomy potwierdzające iż stali się uczniami Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Pacynie. Nasza szkoła jest przygotowana do nowej rzeczywistości związanej z pandemią. Z optymizmem i nadzieją wracamy do pracy.

Autor: A. Komar

 • Położenie szkoły • lipiec 2024

  pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Go to Top