Wydarzenia 2016/ 2017

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń

Czerwiec

 

23 czerwca 2017r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • Uczestniczyliśmy we Mszy św. W kościele parafialnym w Pacynie.

 • W czasie uroczystego spotkania całej społeczności szkolnej:

  • nagrody otrzymali najlepsi sportowcy, czytelnicy, uczniowie osiągający sukcesy w nauce, wytrwale uczęszczający do szkoły (za wysoką frekwencję),

  • Przedstawiciele Organu Prowadzącego wręczyli nagrodę najlepszemu absolwentowi gimnazjum,

  • Przekazaliśmy władzę nowe przewodniczącemu SU, sztandar Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu,

  • Pożegnaliśmy Panią Wandę Matuszewską, która odeszła na emeryturę,

  • Pożegnaliśmy klasę trzecią gimnazjum.

 • Spotkaliśmy się z wychowawcami, by otrzymać świadectwa.

Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji!

 

Dzień Seniora

18 czerwca 2017r. gościliśmy Seniorów w murach naszej Szkoły. Impreza „Młodzi dziękują” zagościła na stałe w naszym kalendarzu. Poczęstunek ,  występy uczniów  oraz  Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca z Pacyny sprawiły, że wszyscy się świetnie bawili.

8 czerwca 2017r. – Uczyliśmy się, bawiąc:

 1. Piknik Europejski,
 2. Pokazy chemiczne.

Wycieczka „Szlakiem renesansu i wąwozów lessowych.”

W dniach 5 – 6 czerwca byliśmy na wycieczce „Szlakiem renesansu i wąwozów lessowych.” Zwiedziliśmy dwa malowniczo położone miasta Kazimierz Dolny i Sandomierz. Doświadczeni przewodnicy w bardzo przystępny sposób pokazali atrakcyjne przyrodniczo i kulturowo tereny. W Kazimierzu Dolnym podziwialiśmy m.in.: Mały Rynek, Górę Trzech Krzyży, zamek z basztą, kościół farny praz wąwóz Korzeniowy. Sandomierz to miasta Ojca Mateusza w trakcie spaceru zobaczyliśmy: Bramę Opatowską, Ratusz, Dom Długosza. Następnie przeszliśmy trasą podziemną, która jest systemem dawnych XIV i XV wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe. Trasa prowadziła pod ośmioma kamienicami, długość chodników wynosi 470 m i owiana jest wieloma legendami. Na zakończenie zwiedzania udaliśmy się na spacer wąwozem Św. Królowej Jadwigi. Panoramę miasta podziwialiśmy podczas rejsu statkiem.

2 czerwca 2017r. Dzień Dziecka

Zabawa, radość, łasuchowanie!

Dziękujemy Rodzicom!

Piknik literacki 
2 czerwca 2017r. Piknik literacki – rozmowy o czytaniu, wybór lektur w luźnej atmosferze. Ufff…

Dzień projektów gimnazjalnych

1 czerwca 2017r. – Dzień projektów gimnazjalnych klasy II. Śledziliśmy prezentacje na temat zdrowia, bezpieczeństwa, nauki języka niemieckiego, noblistów o polskich korzeniach.

 

Kwiecień

 II Szkolny Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „ Zdrowy i bezpieczny styl życia”.

W dniu 26 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się II Szkolny Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „ Zdrowy i bezpieczny styl życia”, który miał na celu propagowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród uczniów. Na tę uroczystość zaproszonych zostało kilku przedstawicieli z różnych instytucji ,       w tym :  Gminnej i Powiatowej Komendy Policji, Straży pożarnej, Sanepidu, klubu AA, koordynator medyczny wraz z uczniami L.O im. A. Mickiewicza     w Żychlinie, psycholog z Poradni PP w Gostyninie, dietetycy. Dodatkowo zajęcia praktyczne – tor przeszkód – związany z zasadami ruchu drogowego, przeprowadził nasz nauczyciel- p. Jarosław Komar. Wyżej wymienione osoby prowadziły pogadanki, zajęcia warsztatowe oraz prezentowały filmy profilaktyczne dotyczące różnej  tematyki związanej z bezpieczeństwem. Po zajęciach grupowych w klasach wszyscy uczniowie udali się na plac przed szkołą, gdzie nastąpił pokaz sprzętu pożarniczego. Całość odbywała się w 3 modułach, w zależności od grupy wiekowej, co wyglądało następująco:

Moduł I – klasy I –III S.P.
1. Bezpieczeństwo- „Bezpieczeństwo w domu , w szkole, na ulicy, nad wodą,             w gospodarstwie”- p. A. Kucharski ( policja Pacyna)
2. Pierwsza pomoc-„ Zasady udzielania pierwszej pomocy” -p. Rafał Mikołajczyk (ratownik medyczny) oraz uczniowie L.O im. A. Mickiewicza  w Żychlinie
3. Zdrowy styl życia- „Dieta dziecka szkolnego”- dietetyk- p. P. Cholewińska
4.Pokaz oraz omówienie zasad działania sprzętu pożarniczego- p. Grzegorz Michalak , Filip Witeczek, Maria Maciejewska, Natalia Jagoda( strażacy OSP Pacyna)
Moduł II – klasy IV –VI S.P.
1. Zdrowy styl życia -Sanepid „ Trzymaj formę”- „Talerz zdrowia”- p. Joanna Zając
2. Nałogi(AA)-„ Szkodliwe skutki picia alkoholu”- p. Mirosław Wasiak
3.Tor przeszkód –„Zasady zachowania w ruchu drogowym”- p. Jarosław Komar
4.Pokaz sprzętu pożarniczego.
Moduł III – klasy I-III Gimnazjum
1. Zaburzenia odżywiania- „Zdrowie na talerzu, Dieta ucznia z elementami zaburzenia odżywiania”- dietetyk- p. Agnieszka Kisielewska
2. Stres- „Sposoby radzenia sobie ze stresem i dbałość o zdrowie psychiczne”- p. Krystyna Koper- Latoszek ( psycholog z PPP)
3. „Zasady właściwego korzystania z Internetu, odpowiedzialność karna”(policja Gostynin)- p. Krzysztof Olszar
4. Pokaz sprzętu pożarniczego.

Marzec

Zdjęcia z dnia przeciwko przemocy

 

I Targi Edukacyjne
I Targi Edukacyjne zorganizowane 23 marca 2017r. w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie  cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszego Gimnazjum. Swoje oferty edukacyjne przedstawiło 11 szkół ponadgimnazjalnych, które przyjechały z różnych miejscowości: Gostynina, Gąbina, Łowicza, Płocka, Żychlina, Zduńskiej Dąbrowy i Mieczysławowa. Każda szkoła przedstawiła kolejno prezentację multimedialną i pokazała się jak z najlepszej strony.    Można było zapoznać się z ulotkami, plakatami i informatorami oraz uzyskać bliższe informacje o konkretnej szkole. Były pokazy mundurów, pierwszej pomocy, uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość skorzystania z zabiegów pielęgnacyjnych rąk. Miłym akcentem było częstowanie cukierkami oraz własnoręcznie upieczonymi przez uczniów rogalikami. Uczestnictwo w targach pomogło przyjrzeć się bliżej ofertom edukacyjnym poszczególnych szkół i dać możliwość wielu niezdecydowanym jeszcze uczniom klasy III gimnazjum podjąć decyzję dotyczącą wyboru dalszej drogi edukacyjno – zawodowej.

Luty

Zimowisko 2017

Od 9 do14 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zimowisku w Białym Dunajcu. W czasie wyjazdu uczestnicy mieli okazję przejść intensywny kurs nauki jazdy na nartach. 11 narciarzy doskonaliło swoje umiejętności w dwu grupach: początkującej i zaawansowanej pod opieką doświadczonych instruktorów. Zajęcia na stoku trwały każdego dnia 6 godzin. Pierwszego dnia zajęcia odbywały się na łagodnym stoku „U Kuby” na Budzowym Wierchu w miejscowości Murzasichle.Był to doskonały dzień na rozjeżdżenie. Przez następne trzy dni zajęcia odbywały się na stacji narciarskiej Czerwienne – Ski w miejscowości Czerwienne. Czwartego dnia wieczorem cała grupa wybrała się na stację narciarską Grapa Ski w Białce Tatrzańskiej. Mieli okazje jeździć przy sztucznym świetle i korzystać z kolei krzesełkowej. Dzięki sponsorom – wójtowi gminy Pacyna panu Krzysztofowi Woźniakowi, Radzie Rodziców ZSO w Pacynie i lokalnym przedsiębiorcom panu Piotrowi Majewskiemu i pani Marzannie Galus koszt zimowiska nie uległ zmianie.

Styczeń

Fotorelacja 25 Finał WOŚP

Podziękowania – 25 Finał WOŚP

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany przy sztab działający przy ZSO w Pacynie za nami. Zebraliśmy 9030,23 złotych. W kweście ulicznej wolontariusze z Pacyny zebrali 2910,73 złotych, wolontariusze z Kiernozi 2162, 06 złotych. Pozostałą kwotę – 3957, 44 złotych uzyskaliśmy z licytacji gadżetów, loterii i sklepiku. W imieniu organizatorów, dzieci oraz osób starszych, dla których zostanie zakupiony sprzęt medyczny ratujący życie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Państwu za wsparcie tego przedsięwzięcia. W tym roku pierwszy raz z nami kwestowali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kiernozi. Szczególne podziękowania dla p. Grażyny Zielińskiej za pomoc w „licytacji” zgromadzonych gadżetów, cudowny wywiad i pobyt z nami. Pokazy w tym roku przygotowali dla nas: Jan Kłębek i Płocka Akademia Karate Tradycyjnego; UKS „Pasja” ze Szczawina Kościelnego; Monika Nowicka instruktorka zumby ze Studia Tańca „Alibi” z Kutna; Wiktoria Sitkiewicz i Kuba Marczewski reprezentujący Studio Tańca „Show Time” z Płocka; Szymon Ogrzebacz i Orkiestra Dęta Słubice; Kacper Rachubiński uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu; Jolanta Gutowska Dziecięcy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Pacyna, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kiernozi i ZSO w Pacynie. Oprawę muzyczną zawdzięczamy: Łukaszowi Rudzkiemu, Radkowi Rudzkiemu, Łukaszowi Michałowskiemu, Bogdanowi Mękarskiemu i Zespołowi Muzycznemu „Acapulko”. Fanty na loterię ofiarowali: podopieczni i pracownicy Państwowego Domu Pomocy Społecznej w Czarnowie, pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dorosłych, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Skrzeszewach, rodzice, uczniowie i nauczyciele ze szkół w Kiernozi i Pacynie. Przedmioty na licytację otrzymaliśmy od Marcina Różalskiego, Jana Kłębka i Fundacji WOŚP. Dziękujemy rodzicom za pyszne ciasta. Organizatorzy dziękują: Wójtowi Gminy Pacyna p. Krzysztofowi Woźniakowi, Urzędowi Gminy Pacyna, Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacynie; Zakładowi Masarskiemu „Danko” Danuta Puternicka z Gąbina; p. Piotrowi Majewskiemu z piekarni Pacyna; Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Słubicach; Izie Witeczek. Dzięki wsparciu wymienionych osób i instytucji mogliśmy skosztować przepysznej grochówki i obejrzeć o godzinie 20.00 „światełko do nieba.” Mogliśmy miło spędzić czas w pięknie udekorowanej przez panie ze świetlicy sali gimnastycznej. Dziękujemy druhom strażakom z OSP Pacyna i policjantom z Posterunku w Pacynie, którzy przez cały czas czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy paniom z kuchni i naszym paniom woźnym. Sami nie dalibyśmy rady. Dziękujemy wszystkim wspierającym symbolicznym grosikiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W organizacji przedsięwzięcia wzięli udział: Mariola Studzińska, Halina Cichosz, Ewa Szubka, Joanna Skonieczna, Jacek Studziński.

Program 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pacynie

 

14.00 – startujemy

14.05 – pokaz taneczny uczniów klasy IIa Szkoły Podstawowej w Pacynie

14.15 – występ chirliderek ze Szoły Podstawowej w Kiernozi

14.30 – pokaz karate w wykonaniu uczniów naszej szkoły i karateków z Płockiej Akademii Karate Tradycyjnego przygotowany
i poprowadzony przez p. Jana Kłębka

14.45 – taniec w wykonaniu uczniów klasy IIa Szkoły Podstawowej w Pacynie

14.55 – koncert chóru Szkoły Podstawowej z Kiernozi

15.20 – występ Orkiestry Dętej ze Słubic pod batutą Szymona Ogrzebacza

15.50 – gitarzyści z gimnazjum

16.00 – taniec z szarfami i belgijka w wykonaniu uczniów nauczania początkowego szkoły podstawowej

16.10 – chór Szkoły Podstawowej w Pacynie

16.15 – taniec z pomponami w wykonaniu uczniów nauczania początkowego Szkoły Podstawowej w Pacynie

16.20 – taniec towarzyski w wykonaniu tancerzy z UKS „Pasja” ze Szczawina Kościelnego

16.45 – pokaz zumby przygotowany przez instruktora tego tańca p. Monikę Nowicką ze Studia Tańca „Alibi” w
Kutnie w wykonaniu uczniów naszej szkoły (grupa młodsza)

17.00 – taniec towarzyski w wykonaniu Wiktorii Sitkiewicz i Kuby Marczewskiego tancerzy Studia Tańca „Show Time” w PŁocku

17.10 – spotkanie z aktorką p. Grażyną Zielińską odtwórczynią roli mamy Mareczka z „Na dobre i na złe” oraz babki z „Rancza”

17.30 – dalsza część pokazu przygotowanego przez p.Monikę Nowicką ze Studia Tańca „Alibi” w Kutnie w wykonaniu uczniów
naszej szkoły (grupa starsza)

17.40 – c.d spotkania z aktorką p. Grażyną Zielińską – licytacja przedmiotów ( bluza z autografem Marcina Różalskiego, zegary z
symbolami WOŚP,kubki, płyty…)

18.00 – koncert Dziecięcego Zespołu Ludowego Pacyna pod kierunkiem Jolanty Gutowskiej

18.20 – wspólna zabawa z zespołem Acapulko

20.00 – światełko do nieba dzięki Wójtowi Gminy Pacyna p. Krzysztofowi Woźniakowi, Urzędowi Gminy Pacyna, Gminnej Bibliotece
Publicznej w Pacynie

Zapraszamy na ciasta upieczone przez mamy z Rady Rodziców, pyszną grochówkę ufundowaną przez Urząd Gminy Pacyna, loterię fantową o godzinie 16.00 (ofiarodawcy: pensjonariusze PDPS Czarnów, uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej w Kiernozi i ZSO w Pacynie), balonowe cuda wykona Kacper Rachubiński uczeń Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Licytację poprowadzi p. Grażyna Zielińska

owej w Kamieniu.

 

Marcin Różalski przekazał na licytację bluzę z autografem.

Marcin Różalski przekazał na licytację bluzę z autografem. Licytacja rozpocznie się około 17 poprowadzi ją pani Grażyna Zielińska.

 

Ruszamy z Finałem!

 

Jurek Owsiak zaprasza na 25 finał WOŚP w Pacynie.

 

Kolejny etap przygotowań do WOŚP-u

Przygotowaliśmy puszki na kwestę.

9 grudnia 2016r. grupa wolontariuszy ze sztabu 3326, będąc z wizytą w siedzibie Fundacji WOŚP, drukowała identyfikatory dla kwestujących w dniu 15 stycznia 2017 roku podczas 25 Finału. Przygotowania do Finału trwają. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Prosimy o dostarczanie przedmiotów na licytację i loterię fantową do sali numer 2.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraziła w dniu 9 listopada zgodę, aby w naszej szkole zorganizować i przeprowadzić zbiórkę pieniężną w ramach 25 Finału WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Gramy „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatryczny oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.” W tym Finale razem z nami kwestować będą wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kiernozi.

WOŚP

 

 

11 stycznia odbyło się spotkanie wolontariuszy z policjantem dotyczące bezpieczeństwa w czasie kwesty ulicznej.

Grudzień

 

14 grudnia 2016r. uczestniczyliśmy w koncercie profilaktycznym Gabriela Fleczara na temat  uzależnień.

 

Obóz szkoleniowy Euro Week w Międzygórzu: 8 – 12. 12. 2016r.

Już po raz drugi nasi gimnazjaliści uczestniczyli w obozie językowym w Międzygórzu. Tym razem była to dziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy pierwszej.

0to jak wspominają pobyt w dolinie u podnóża Śnieżnika.

 • Patrycja – „Euroweek był bardzo udanym wyjazdem. Najbardziej podobały mi się zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z różnych egzotycznych krajów.”
 • Martynka – „Zaskoczyła mnie bardzo miła i przyjazna atmosfera. Bardzo ciekawe były prezentacje, na których poznaliśmy życie, kulturę krajów, z których przyjechali prowadzący.”
 • Ada i Gabrysia – „Zajęcia prowadzone w formie warsztatów, gier, zabaw i konkursów  sprawiły, że szybko poznaliśmy rówieśników z innych szkół i zawarliśmy nowe znajomości.”
 • Maja – „Cieszę się, że przez cały czas, mieliśmy możliwość doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Na wycieczce poznaliśmy okolice Masywu Śnieżnika i zabytki Bystrzycy i Kłodzka.”
 • Sylwia – „Atrakcyjne zajęcia, nowe znajomości, możliwość swobodnej konwersacji w języku angielskim, to najważniejsze atuty wyjazdu.”
 • Adaś – „Na Euroweeku podobało mi się Międzygórze: Wodospad Wilczki, kościoły, stare domy wczasowe i nasz ośrodek SŁONECZNA, w którym wygodnie nam się mieszkało i posiłki były smaczne”.
 • Mateusz –„ Najbardziej podobały mi się zajęcia, miejsce pobytu oraz wolontariusze, którzy stworzyli swobodny, naturalny klimat warsztatów.”
 • Amelia – „Na obozie bardzo podobała mi się atmosfera, praca w grupach, Konkurs Talentów, możliwość poznania wielu osób, ośrodek i pokój, w którym mieszkałam oraz wycieczka do Kłodzka i Bystrzycy.”
 • Wiktoria – „Dziewięciogodzinna podróż pociągiem, autobusem i znów pociągiem, była dla nas także dużą atrakcją. Uważam, że wyjazd był super. Jeszcze bardziej nas zintegrował i dostarczył wielu nowych doświadczeń i przeżyć.”

Wszyscy zgodnie zadeklarowali chęć ponownego wyjazdu na warsztaty językowe EUROWEEK.

 

Wycieczka do Warszawy

9 grudnia 2016r. uczniowie klasy III i II gimnazjum byli na jednodniowej wycieczce. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Żydów Polskich Polin  „Poza nawiasem”. Poznali tragiczne losy ludności żydowskiej w czasie drugiej wojny światowej. Kolejne zajęcia dotyczyły historii bohaterów „Kamieni na szaniec” w Muzeum Więzienia Pawiak „Pawiacki dzień.” Niestety pogada nie sprzyjała spacerom po Warszawie i podziwianiu świątecznej iluminacji.

Mikołajki

6 grudnia 2016r. uczestniczyliśmy w akcji „Mikołaj”. Odwiedził nas Mikołaj ze Śnieżynką, nie byliśmy pytani, w klasach zapanowała świąteczna atmosfera.

 

Mikołajki w  Centrum Olimpijskim

6 grudnia 2016r. wszyscy uczniowie klasy pierwszej gimnazjum i najlepsze sportsmenki z klasy drugiej,  spędzili w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Ceremoniał olimpijski wczoraj i dziś”, w czasie których, dowiedzieli się jak na przestrzeni lat zmieniły i rozwinęły się Igrzyska Olimpijskie. Poznali różnice między igrzyskami starożytnymi i nowożytnymi oraz wzięli udział w multimedialnym konkursie wiedzy olimpijskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki – gdzie uczniowie poznali zbiory związane  z polskim  sportem.

Listopad

 

Racjonalne planowanie kariery edukacyjno- zawodowej i rozwoju osobistego

29 listopada 2016r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniu z Doradcą Zawodowym- pracownikiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Gostyninie. W czasie warsztatów gimnazjaliści poznawali swoje predyspozycje zawodowe, które pomogą zaplanować wybór kariery zawodowej.

 

Tydzień Języka Angielskiego

W dniach  28.11.2016r.- 2.12.2016r. odbyły się   różnorodne zajęcia podnoszące nasze kompetencje językowe:

 • Prezentacja i quiz wiedzy
 • Projekcja filmu w angielskiej wersji językowej
 • Zajęcia „Starsi uczą młodszych”
 • Inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek” w wersji językowej
 • Konkursy językowe

Dzień z Prawami Dziecka/Ucznia

21.11.2016r. pogłębialiśmy wiedzę w zakresie naszych praw: tworzyliśmy plakaty nawołujące do zachowania naszych praw, uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych naszym prawom, słuchaliśmy piosenek o naszych  prawach.

Święto Niepodległości

13 listopada 2016r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.
Tegoroczne patriotyczne widowisko słowno- muzyczne przebiegało pod hasłem słów płockiego poety Władysława Broniewskiego: „Mnie ta ziemia od innych droższa, ani chcę, ani umiem stąd odejść”. Uroczystość rozpoczęła wiązanka piosenek patriotycznych. Ważne wydarzenia  z naszej historii przedstawiono w trzech odsłonach: „Tam dom mój,  gdzie historia i tradycja”, „Tam dom mój, gdzie ziemia moja”, „Tam dom mój, gdzie praca moja”.  Następnie przypomniano dawne zwyczaje wielkanocne. Uroczystość uświetnił także Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca z Pacyny.
Przybyłym gościom wręczono kotyliony i  „niepodległościowe krówki”.

Październik

 

Wycieczka do Łodzi
25 października 2016 roku klasa II gimnazjum wypoczywała i uczyła się na wycieczce w Łodzi.

Spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem

20 października 2016r. uczyliśmy się pisać scenariusze pod okiem pisarza, reportażysty, piłkarza- Zbigniewa Masternaka.

Wrzesień

Dzień Patrona

29 września 2016 roku – Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie – Piknik im. Janusza Kusocińskiego

Obóz szkoleniowy w ramach programu Euro Week do Międzygórza w dniach 15-19.09.2016r.

Uczniowie klasy II:

 • Zapoznali się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży.
 • Prowadzili konwersacje w języku angielskim.
 • Poznali kulturę krajów, skąd pochodzili wolontariusze goszczeni przez EFM.
 • Poznali zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.
 • Uczyli się spędzać  wolny  czas  z dala od alkoholu, tytoniu, dopalaczy i narkotyków.
 • Uczyli się tolerancji, samodzielności, odpowiedzialności za powierzone zadania.
 • Obserwowali ciekawe zawody.
 • Bawili się świetnie- co sprzyjało integracji zespołu. Postanowili pojechać na obóz jeszcze raz.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 • Położenie szkoły • lipiec 2024

  pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Go to Top