Wydarzenia 2013/2014

Wrzesień Październik Listopad Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec

Wrzesień

Sprzątanie Świata 2013

W tym roku również porządkowaliśmy rowy, las, stadion!

Nowy rok szkolny

2 września 2013r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Październik

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto upłynęło w atmosferze żartów, zabawy. Samorząd Uczniowski przygotował imprezę pod hasłem „Gala Oskarów”.

Stypendium

Nasza Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim  Programie Stypendialnym USKI dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014 pod hasłem

„ZDOBYWAJ ŚWIAT I WIEDZĘ”

organizowanym przez Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego w Krakowie

Święto Patrona Szkoły Podstawowej

1 października 2013r. uczestniczyliśmy w Święcie Patrona Szkoły Podstawowej, XXXIV Biegach im. Janusza Kusocińskiego i otwarciu kompleksu boisk.

Listopad

Wizyta w Sejmie, TVP, Łazienkach

26 listopada 2013r. zwiedziliśmy gmach Sejmu, poznaliśmy tajniki pracy w TVP, odpoczywaliśmy w Łazienkach.

Dzień z Prawami Dziecka

20 listopada 2013r. konkursy, zabawy przypomniały nasze prawa.

Święto Niepodległości

10 listopada 2013r. odbyła się impreza środowiskowa „Z historii w tradycję”. W tym dniu uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystością pt.”Bóg, Honor, Ojczyzna”. Jesteśmy dumni, że ta impreza cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy.

Luty

Zimowisko 2014

Spotkanie z policjantem

11 lutego 2014r. spotkaliśmy się z panem policjantem i rozmawialiśmy o bezpiecznych feriach oraz bezpieczeństwie w sieci.

Happening walentynkowy

14 lutego 2014r. gimnazjaliści zorganizowali happening walentynkowy, który miał pokazać, że walentynki to sympatyczne święto. Przemarsz ulicami Pacyny zakończyliśmy przed Urzędem Gminy w Pacynie. Zostaliśmy obdarowani cukierkami ufundowanymi przez p. Krzysztofa Woźniaka – wójta Gminy w Pacynie. Dziękujemy!

Marzec

Dzień Języka Niemieckiego

Środa, 26. marca 2014 Dzień Języka Niemieckiego w Pacynie.

Data: 26.03.2014
Miejscowość: Pacyna
Instytucja: Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie
Grupa docelowa: Gimnazjaliści
Liczba uczestników: część oficjalna: ok. 70, warsztaty: ok. 50

Miłej lektury:
http://terazgostynin.pl/informacje/4254-wizyta-magdaleny-jurowskej-lektorki-deutsch-wagen-tour-w-gimnazjum-im-polskich-olimpijczykow-w-pacynie
Środa – 26 marca… Na długo pozostanie w pamięci.. Chyba nie tylko w pamięci lektorki DWT Olsztyn… Ten dzień zapowiadał się jako bardzo długi i intensywny i taki rzeczywiście był, aaale.. był on również wspaniałym pełnym pozytywnych emocji, uśmiechu, oraz mobilizującego „stresu” przez małą niewiadomą dniem. Dzisiaj lektorka odwiedziła dwie szkoły. Pierwszą z nich było Gimnazjum  im. Polskich Olimpijczyków i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie( woj. mazowieckie).

Lektorka DWT przybyła tu na zaproszenie Pani Marzeny Sosińskiej. To była bardzo, ale to bardzo udana wizyta. Już przed szkołą lektorka przywitana została serdecznym uśmiechem i miłymi słowami – to był tylko przedsmak tego, co działo się później.

10:40- część oficjalna.
Nastąpiło powitanie lektorki oraz wszystkich przybyłych. Nie zabrakło również podziękowania i pięknych kwiatów- to miłe!! Następnie uczennice gimnazjum uświadomiły wszystkich o istocie języka niemieckiego w życiu każdego człowieka. Przedstawiły kilkanaście bardzo trafnych argumentów sygnalizujących to, że warto uczyć się języka naszych zachodnich sąsiadów. Tuż po krótkim wstępie oddano głos lektorce, która powiedziała kilka słów na temat projektu. A na koniec deser.. Warsztaty – dwie cudowne godziny ze wspaniałymi uczniami. Oj.. Co tam się działo.. Sami zobaczcie. Oto fotorelacja:

Pani Magdalena Jurowska:  Serdecznie dziękuję za wspaniałe kilka godzin… Mam nadzieję, że ten dzień  na długo pozostanie w Waszych pamięciach.. Pani Marzeno serdecznie dziękuję za gościnność, ciepło, przyjazną atmosferę i za wszystko, co mnie  w tej szkole spotkało. Dziękuję Pani Dyrektor za rozmowę i serdeczne przyjęcie! Dziękuję za piękne kwiaty – długo się trzymały . Drodzy uczniowie, życzę Wam wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu  do celu. Iii oczywiście samych przyjemności podczas uczenia się języka niemieckiego. A Pani Marzenie Sosińskiej życzę dużo cierpliwości i gratuluję sukcesu !!! Pozdrawiam wiosennie!!! Jasne, że klar!!!!!!

P.S to jeszcze nie koniec tej wspaniałej przygody.. Lektorka pełna pozytywnej energii rusza do Gąbina… A co było dalej.. Dowiecie się wkrótce… 😀

http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/archives/3188-Dzie-Jzyka-Niemieckiego-w-Pacynie..html

O projekcie:

Projekt „Deutsch-Wagen-Tour“ zawarty w kilku słowach to nic innego jak kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia. W 2009 roku w trasę po całej Polsce wyruszyło pięć niezwykłych samochodów, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. To właśnie dzięki tym samochodom animatorzy projektu docierają do najdalszych zakątków naszego kraju i przeprowadzają z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku wyjątkowe zajęcia języka niemieckiego. „Deutsch-Wagen-Tour“ stawia na śmiech i zabawę. Niekonwencjonalne metody, gry i animacje językowe to jego znak rozpoznawczy. Wszystko w jednym celu – poprzez realizację projektu Instytut Goethego pragnie przyczynić się do wzrostu popularności języka niemieckiego w Polsce. Potwierdzeniem sukcesu „Deutsch-Wagen-Tour“ jest certyfikat European Language Label, przyznany w 2010 roku. Obecnie trwa już druga edycja projektu, zaplanowana do końca 2014 roku. Honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W dniu 26 marca 2014 roku również do naszej Szkoły zawitała lektorka „Deutsch-Wagen-Tour“, pani Magdalena Jurowska z Olsztyna. Gimnazjaliści powitali gościa krótkim programem z okazji Dnia Języka Niemieckiego, zostały wręczone nagrody (przywiezione z Olsztyna) dla najlepszych znawców Szwajcarii i Liechtensteinu oraz twórców najciekawszych plakatów o Niemczech, a następnie odbyły się zajęcia warsztatowe dla dwóch grup 25-osobowych. Pani Magda Jurowska przeprowadziła bardzo ciekawe gry i zabawy. Młodzież chętnie wykonywała różne zadania, które przygotowała lektorka. Była nauka niemieckich piosenek, rozpoznawanie niemieckich zespołów muzycznych i nazw instrumentów, zabawy z kolorową chustą animacyjną wraz z utrwalaniem nazw pór roku, miesięcy i zjawisk atmosferycznych. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek od pani animatorki. 60-minutowe zajęcia mijały bardzo szybko i każdy czuł pewien niedosyt. Wszyscy uczestnicy pytali, kiedy znów zawita do nas pani Magdalena Jurowska. Mamy nadzieję, że może w przyszłym roku szkolnym będzie to możliwe.

Bardzo dziękujemy za wyjątkowe spotkanie w bardzo miłej atmosferze i ciekawy sposób prowadzenia zajęć oraz wspaniałe nagrody i upominki.

Opracowała Marzena Sosińska- nauczyciel języka niemieckiego

Z okazji Dnia Języka Niemieckiego uczniowie gimnazjum ubrali się w czarne, czerwone lub żółte koszulki. Wrażenia naszych gimnazjalistów po spotkaniu z animatorką Deutsch-Wagen-Tour:

 • J „Jestem zadowolona, że mogłam wziąć udział w zajęciach z języka niemieckiego. Nauczyłam się słów po niemiecku, świetnie się przy tym bawiąc. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła brać udział w wielu takich zajęciach.” (trzecioklasistka)
 • J „Zajęcia z panią Magdą były miłym oderwaniem od szkolnej rzeczywistości. Bardzo mi się podobały, ponieważ było dużo nagród.” (drugoklasistka)
 • J „Pani Madziu, dobrze, że Pani nas odwiedziła! Dzięki Pani spojrzałam na niemiecki z innej strony! Pani zajęcia były naprawdę super!!!” (drugoklasistka)
 • J „Zajęcia przeprowadzone z projektu „Deutsch-Wagen-Tour” bardzo mi się podobały. Przeprowadzone były zabawy ruchowe, które podobały mi się najbardziej.” (drugoklasistka)
 • J „Zajęcia z panią Magdą były super. Nie nudziłam się, ponieważ pani Magda przygotowała super zajęcia związane z porami roku. A do tego nauczyłam się nowych słówek.J” (drugoklasistka)
 • J „Jestem bardzo zachwycona spotkaniem z panią Magdą. Prowadziła ona bardzo ciekawe zajęcia. Zaangażowała do tego całą grupę, co było bardzo fajne.” (drugoklasistka)
 • J „Moim zdaniem spotkanie z p. Magdą to super sprawa. W sposób, w jaki prowadziła te zajęcia bardzo mi się podobał. Poprzez różne zabawy nauczyłam się nowych słówek i zwrotów po niemiecku. Fajnie by było, gdyby takie spotkanie odbyło się jeszcze raz. Z pozdrowieniami.J” (drugoklasistka)
 • J „Na spotkaniu z panią było bardzo fajnie. Myślałam, że będzie to nudne, dziecinne i słabe, ale okazało się, iż była świetna zabawa. Nauczyłam się tego i owego oraz każdy dostał jakiś upominek. Było bardzo fajnie i chętnie bym poszła jeszcze raz na takie spotkanie.” (drugoklasistka)
 • J „Najbardziej podobał mi się taniec i konkursy. Chętnie przyjdę na te zajęcia za rok.” (drugoklasista)
 • J „Zajęcia były ciekawym doświadczeniem, gdyż nauka języka niemieckiego w sposób niekonwencjonalny jest o wiele lepsza. No i poznałam mnóstwo nowych zespołów!J” (drugoklasistka)
 • J „Na zajęciach było bardzo fajnie. Pani Magda była bardzo miła i bardzo fajne zabawy wymyślała. Chciałbym za rok takich samych zajęć.” (pierwszoklasista)
 • J „Zajęcia z panią z Olsztyna były fajne, można było się nauczyć nowych słów. Emocje były niesamowite a za razem można było zgarnąć nagrody.” (pierwszoklasistka)
 • J „Na Deutsch-Wagen-Tour było bardzo fajnie. Prowadząca była bardzo rozrywkowa. Jeszcze fajne rzeczy można było dostać, więc ogólnie spoko.” (pierwszoklasista)
 • J „Projekt mi się bardzo podobał, gdyż dowiedziałem się wiele ciekawych słówek i wyciągnąłem wnioski, że niemiecki język nie jest tak trudny.” (pierwszoklasista)

Warsztaty teatralne

24 marca 2014r. uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Zajęcia prowadził dyrektor Teatru TM Tomasz Mędrzak i aktorka Agnieszka Sitek. Spotkanie było wyjatkową okazją do poznania  sztuki aktorskiej, próby własnych sił  aktorskich, a jednocześnie przybliżeniem „Ślubów panieńskich”A.Fredry.

Stop przemocy i agresji

Przemoc i agresja to częsty temat spotkań, imprez, godzin wychowawczych. Uczniowie naszej Szkoły pół żartem pół serio prezentowali sceny przestrzegające przed skutkami agresji. Później wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej w Gostyninie. Nadrzędnym celem tego spotkania było eliminowanie zachowań społecznie niepożądanych, wzrost odpowiedzialności za własne czyny, nabywanie radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Uczyliśmy się także tolerancji i empatii.

Rekolekcje Wielkopostne

14 marca 2014r. uczestniczyliśmy w duchowym spotkaniu rekolekcyjnym w kościele parafialnym w Pacynie.

Dzień Kobiet

10 marca 2014r. Samorząd Uczniowski zorganizował przesympatyczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Kwiecień

Święty Jan Paweł II

26 i 27 kwietnia 2014r. uczestniczyliśmy w duchowym przygotowaniu do przeżycia uroczystości kanonizacyjnej Błogosławionego
Jana Pawła II. 26 kwietnia uroczystości rozpoczęły się o godz. 2030 . Obejrzeliśmy film „Ojciec Święty wśród nas”, potem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, poświęceniu obrazu Św. Jana Pawła II i Apelu Jasnogórskim. 27 kwietnia o godz. 1000 odbyła się  uroczysta Msza Św. z programem ku czci Świętego Jana Pawła II w wykonaniu uczniów ZSO w Pacynie oraz udziałem pocztów sztandarowych OSP i Szkół.

Święta majowe – impreza integracyjna

30 kwietnia 2014r. wspólnie z pracownikami Szkoły, uczniami szkoły podstaowej gimnazjaliści uczestniczyli w imprezie integracyjnej z okazji świąt majowych.

Egzaminy Gimnazjalne

Zaraz po świętach trzecioklasiści zmierzyli sie z egzaminami gimnazjalnymi. Teraz czekamy na wyniki

„Nie tylko wybory”

4 kwietnia 2014r. uczestniczyliśmy w debacie „Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość:?” zorganizowanej w ramach przygotowań do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto Świata obchodzone od 1970roku 22 kwietnia, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990roku. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Zmieniaj nawyki – nie świat”.

Maj

Dzień Europy

W tym roku klasy prezentowały utwory muzyczne i tańce charakterystyczne dla kultury europejskiej.

Czerwiec

Wycieczka do Sendenia

Wycieczki to wspaniałe chwile spędzone wspólnie!

Dzień Dziecka

3 czerwca 2014r. zorganizowano Dzień Dziecka. Rada Rodziców ufundowała grill. W tym dniu bawiliśmy się, ucząc tańca. Zorganizowane zostały także rozgrywki sportowe.

Dzień Projektów

4 czerwca 2014r. II klasy zaprezentowały swoje projekty gimnazjalne. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Gratulujemy!

Dzień Wolności

4 czerwca 2014r. – rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów uczciliśmy prezentacją przygotowaną przez Oliwię Jurek i Ewelinę Bartosiak z IIIB oraz tematyczną gazetką.

 

 • Położenie szkoły • lipiec 2024

  pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Go to Top