Biblioteka_Wydarzenia_2018

14 grudnia 2018 r. – Spotkanie z panem Michałem Malinowskim

14 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedził pan Michał Malinowski, dyrektor i kustosz „Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści – MuBaBaO” w Konstancinie. „Opowiadacz bajek” przybył na zaproszenie pani Katarzyny Rączki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacynie. W dwugodzinnym spotkaniu – warsztatach uczestniczyli uczniowie z klas V. Swoje spotkanie pan Malinowski rozpoczął od opowiedzenia dwóch bajek, do czego zaangażował również uczniów, którzy powtarzali zdania, nucili melodie lub odpowiadanie na pytania. Po bajkowym wstępie, nasz gość poprowadził warsztaty dotyczące trudnej sztuki, jaką jest opowiadanie. Poprosił uczniów, aby w grupach zbudowali z drewnianych klocków budowlę, a następnie utworzyli i opowiedzieli do niej bajkę. Zadanie to wcale nie było takie proste. Jednak dzięki cennym radom „Opowiadacza” uczniowie poradzili sobie znakomicie. Dzięki wizycie pana Michała. Malinowskiego przenieśliśmy się na chwilę do świata baśni, rozbudziliśmy naszą wyobraźnię tworząc własne, niesamowite opowieści.Na zakończenie uczniowie mieli przyjemność pobawić się pięknymi bajkowymi zabawkami, przywiezionymi przez naszego gościa.

Autor: A. Orzechowska

26 listopada 2018 – Szkolne obchody „Urodzin Pluszowego Misia”

26 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji zorganizowana była impreza dla uczniów klas
I – III. W tym roku impreza była wyjątkowa, bo w związku z 100-tną Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, obchodziliśmy Urodziny Misia Patrioty. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, co to jest patriotyzm i jak dzieci mogą okazywać, że są patriotami. Przeczytaliśmy książkę pani Joanny Olech „Kto ty jesteś?”, która przybliżyła maluchom temat patriotyzmu. Następnie każdy uczestnik spotkania otrzymał serce, na którym przedstawił w jaki sposób może okazywać miłość do Ojczyzny. Z tych serc klasy przygotowały plakaty. Dzieci rozwiązywały także zagadki o różnych misiach i niedźwiadkach oraz zaprezentowały przyniesione na tę okazję swoje ulubione pluszaki. W czasie spotkania towarzyszyła nam muzyka z bajek, w których główne role odgrywały misie.

Autor: A. Orzechowska

6 listopada 2018 r – Szkolne obchody „Światowego Dnia Postaci z Bajek”

6 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek.
Z tej okazji dzieci z klas I – III przyszyły przebrane za bajkowe postacie, które dumnie prezentowali.
Podczas imprezy uczniowie rozwiązywali bajkowe zagadki, wysłuchali „Najpiękniejszych bajek” Czesława Janczarskiego. Oczywiście odbyła się również bajkowa „mini dyskoteka”. To spotkanie było wspaniałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu literacko – plastycznego „Mój bajkowy świat ”. Nie zabrakło także pamiątkowych fotografii. Na zakończenie uczestnicy otrzymali bajkowe kolorowanki oraz każda klasa pamiątkowy dyplom.

Autor: A. Orzechowska

26 września 2018 – spotkanie z Eliza Piotrowską

26 września 2018 roku uczniowie klas I wybrali się z krótką wizytą do Przedszkola w Skrzeszewach. Celem wycieczki był udział w spotkaniu z pisarką panią Elizą Piotrowską. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z pracą pisarza i ilustratora. Poznali także ciekawostki o Brazylii, ponieważ autorka obecnie tam mieszka. Pani Piotrowska zapoznała również dzieci ze swoją bogatą twórczością, a szczególnie z serią książek o Cioci Jadzi. Spotkanie odbyło dzięki pani Katarzynie Rączce z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacynie

Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Odpowiadali na zadawane pytania oraz sami pytali. Były bardzo zadowolone z udziału w spotkaniu.

Autor: A. Orzechowska

Baśnie, naturalnie!

Biblioteka szkolna organizuje szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Baśnie, naturalnie!” Głównym założeniem jest zaproszenie młodych ludzi do świata baśni. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną, będącą interpretacją wybranej baśni świata, wykorzystując w tym celu materiały naturalne, takie jak: kamyki, muszelki, patyczki itp.
Uczestnicy konkursu przygotowują kompozycję płaską, w formacie A3. Do wykonania kompozycji należy wykorzystać materiały naturalne, które powinny stanowić zasadniczą część pracy. Dopuszcza się możliwość uzupełnienia kompozycji o fragmenty dorysowane czy domalowane lub dopełnienie elementami wyklejanki.
(Szczegółowe informacje na stronie: https://basnie-naturalnie.blogspot.com/ )

Prace złożyć u wychowawcy lub w bibliotece szkolnej do 2 stycznia 2018r.

Piknik literacki
2 czerwca 2017r. Piknik literacki – rozmowy o czytaniu, wybór lektur w luźnej atmosferze. Ufff…

 • Położenie szkoły • lipiec 2024

  pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
Go to Top