Rozpoczął się drugi tydzień edukacji na odległość. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę pracę. Mając na uwadze doświadczenia, które zebraliśmy w tym okresie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, rodziców i nauczycieli, od tego momentu jeżeli uczeń lub rodzic będzie zgłaszał problemy z Internetem/komputerem, zostanie przygotowany dla niego „pakiet papierowy” materiałów do realizacji w określonym czasie. Dotychczas w ten sposób otrzymywali materiały uczniowie, którzy nie mieli Internetu/komputera. Materiały będą do odbioru w szkole. Przy braku możliwości ich odebrania przez rodzica, będą wysłane pocztą. Po danym okresie, na który są przeznaczone, należy je w ten sam sposób dostarczyć do szkoły.

Jednocześnie przypominamy, że jeżeli nie było innych ustaleń, uczniowie powinni wysłać wiadomość do danego nauczyciela  i poprosić o szczegóły zajęć. W  temacie należy podając imię i nazwisko, klasę i przedmiot. Np. we wtorek uczniowie klasy VIIIa i b powinni napisać wiadomość z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa do właściwego nauczyciela. Poniżej przedstawiamy kilka prostych rad, które powinny ułatwić Wam naukę na odległość. Drogi uczniu pamiętaj, że nauka w domu wymaga ogromnej samodyscypliny!

Planuj czas na naukę.

 1. Naukę wpisz w kalendarz i traktuj ją jako priorytet.
 2. Spójrz na plan lekcji i realizuj swoją naukę według niego.
 3. Przygotuj sobie stanowisko pracy: zeszyty, książki, laptop, komputer czy tablet z dostępem do Internetu.
 4. Napisz wiadomości do swoich nauczycieli.
 5. Odbierz i przeczytaj e-maile od nich.
 6. Masz problem, nie rozumiesz danych treści – napisz do swojego nauczyciela przedmiotu.
 7. Wykonuj zadane polecenia i spokojnie czekaj na odpowiedź od nauczyciela.
 8. Masz pytania – napisz ponownie –  nauczyciel jest dostępny dla Ciebie w swoich godzinach pracy.
 9. Pamiętaj, że na stronie internetowej szkoły umieszczone są tematy i adresy poczty elektronicznej poszczególnych nauczycieli.
 10. Możesz skontaktować się również ze swoim kolegą (ale tylko drogą telefoniczną lub za pomocą komunikatora internetowego!) i razem przedyskutujecie dany problem.
 11. Zajęcia przy komputerze przeplataj innymi pracami.
 12. Skończ naukę o właściwej porze.
 13. Odpocznij i z nową energią zacznij następny dzień.