Tegoroczna uroczystość środowiskowa „Młodzi dziękują” przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie przebiegała pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat”.  Uroczystość odbyła się 9 czerwca 2024 roku. Na imprezę środowiskową przybyło około 200 osób. Dzień Seniora cieszy się ogromnym powodzeniem wśród społeczności lokalnej. Gościliśmy władze gminy, Stowarzyszenie 50 + oraz mieszkańców gminy Pacyna.
Na scenie zaprezentowali się niemal wszyscy uczniowie klas I – VIII. Dla wszystkich znalazły się role na miarę ich możliwości. Zadbano o stroje i rekwizyty niezbędne do odgrywanych ról.
Podczas uroczystości odbył się poczęstunek. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki przygotowanej przez Wójta Gminy Pacyna pana Tomasza Klimczaka w postaci tortu.  Występy uczniów  oraz wspólne rozmowy sprawiły, że wszyscy się świetnie bawili.   
Pierwsza część składała się z tańców do piosenek z lat młodości seniorów, kabaretowych scenek z życia, piosenek oraz wspomnień  minionych lat. W części ludowej nasi  uczniowie zaprezentowali tradycyjne pieśni i tańce w łowickich strojach.  Na koniec nasi goście wzięli udział w quizie „Pacyna w czasach PRLu”. 

 Autor: Jolanta Majewska